Mapa

Advokátní kancelář JUDr. Oldřich Ševčík Vstupte

Parkování

Sídlím na Malinovského náměstí 4, 660 87 Brno, naproti Mahenovu divadlu. V okolních ulicích se všude smí parkovat a s určitou nadsázkou je možno říci, že parkovacího místa je zde dost. V určitých okamžicích však místo není, záleží na tom, je-li konec, či začátek týdne, brzo ráno, odpoledne.

Všem klientům rozhodně doporučuji, aby svoje auto na ulici nenechávali a to z více důvodů. Vaše auto může být lehce poškozeno některým druhým řidičem, který se snaží zaparkovat svoje auto, couvá, přitom naráží na ostatní auta. Jednak neumí moc couvat, jednak mu prostě na jiných řidičích, či prostě lidech, moc nezáleží.

Je potřeba vědět, že v okolí mé advokátní kanceláře se všude musí za parkování platit. Dříve bylo možno zaplatit na půl hodiny a parkovat celý den. Policie jenom velmi málokdy kontrolovala, zda je zaplaceno. Z tohoto důvodu bylo velmi obtížné zaparkovat. Ulice byly plné aut neplatičů parkovného a řidič, který byl ochoten za parkování platit, neměl parkovat kde. Situace se změnila před nějakou dobou. Strážníci městské policie nyní neustále kontrolují parkovací lístky a neplatičům dávají pokuty, jakož i takzvané „botičky“. Výsledkem je skutečnost, že se v okolních ulicích dá zaparkovat, ale je nutno počítat s tím, že je potřeba zaplatit, jakmile doba ubíhá, tak doplatit, nebo riskujeme nebezpečí pokut a „botiček“.

Z těchto důvodů radím vždy všem klientům: neparkujte na ulici. Nedávno byly otevřeny parkovací garáže u Janáčkova divadla. Tyto garáže jsou v podzemí, auta jsou v něm v bezpečí, nikdo by je neměl poškodit. Nemusíte chodit doplácet, nemusíte se obávat pokut a předvolání. Zaplatíte prostě, když odjíždíte.

V blízkosti je ještě několik dalších parkovacích garáží, ale mnou doporučené garáže jsou nejlepší, zvláště v druhém podzemním poschodí bývá málo aut, je zde bezpečno.